Tudásháló

Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskola

  • + Cím: 4900 Fehérgyarmat, Május 14. tér 16.
  • + Telefon: 06-44/361-381

 

 

A fehérgyarmati Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskolát 1944 nyarán alapították. Az eltelt 6 évtized során az intézmény biztosította a szatmári és beregi térség számára a gazdasági élet működéséhez szükséges középfokú közgazdasági szakembereket. Tanultak itt az évtizedek során a távolabbi régiókból származó fiatalok is, főleg a nyírségi részekről érkeztek ide többen.

Az iskola képzési struktúrája mindig alkalmazkodott a térség munkaerőigényéhez, így készültek fel itt az életre és a szakmára számviteli ügyintézők, mezőgazdasági és kereskedelmi profilú osztályokban, pénzügyi ügyintézők, igazgatási-ügyviteli ügyintézők, idegen nyelvi gyors- és gépírók. Amikor az élet fejlődése az új képzési formákat és szakmákat igényelte, akkor iskolánk mindig nyitott volt a változás befogadására, a korszerű képzési formák kialakítására.

Minden időszakban szakmailag jól képzett, igényes tantestület dolgozott itt, amelyik az új kihívásokat örömmel fogadta, és részt is vett azok kidolgozásában, életbe léptetésében.

Így volt ez 1950-ben, amikor közgazdasági középiskolává alakul intézményünk, 1952-ben, amikor technikumi képzés indul nálunk, így 1961-ben, amikor szakközépiskolává lesz intézményünk. És így volt akkor is, amikor a világbanki képzési modell átvételével vágtunk neki az új tanévnek, vagy amikor a NAT-hoz és a kerettantervhez simítottuk ezt a képzést.

Tanulmányi és szakmai versenyeken bizonyítottak az évtizedek során tanítványaink, értek el országosan jegyzett eredményeket, mint például Balogh Zsolt, aki 2002-ben Országos Tanulmányi Verseny döntőjében első helyezést ért el számviteli ügyintéző OKJ-s szakmában, vagy Csóka Péter, aki 1998-ban az Országos Tanulmányi Versenyen közgazdaságtanból 6. helyen végzett. 2006-ban Horváth Ferenc a Szakmai Érettségi Tantárgyi Verseny országos döntőjén Közgazdaság (közgazdasági alapismeretek - elméleti gazdaságtan) szakmacsoportban a dobogó legfelső fokán végzett. De említhetnénk még a matematika OKTV döntőjében elért jó helyezést, és egy egész sor figyelemre méltó teljesítményt a különböző regionális és megyei versenyeken.

A sport területén csapataink mindig becsülettel képviselték iskolánkat. Színjátszóink és iskolánk énekkara egy egész sor nagyszerű rendezvényen vesz részt minden tanévben.

Volt tanítványaink az élet minden területén kamatoztatni tudták az itt megszerzett tudást, és bizonyították a legkülönbözőbb munkahelyeken, hogy általános műveltségben, szakmai tudásban és emberségben mindenkivel fel tudják venni a versenyt bármikor.

Intézmények bemutatkozása

Hírlevél

Iratkozz fel Te is, hogy értesülj legújabb híreinkről és eseményeinkről!

Kapcsolat

A honlap működésével kapcsolatos információt az alábbi elérhetőségeken kérhetsz:

  • Telefon: 06/42-508-720


Ön itt van: Főoldal Intézmények bemutatkozása Petőfi Sándor Közgazdasági Szakközépiskola